do góry

 • Czas pracy: pn. - pt. 7.00 - 15.15
 • ul. Wrzosowa 44
  25-211 Kielce

 • tel. 41 200 12 00, 41 200 12 08
  fax 41 200 12 10

Umów wizytę - Wydział Komunikacji i TransportuTelefony do Wydziału Komunikacji i Transportu Jak się dostać do Starostwa Powiatowego w Kielcach?
Strona główna Dla Gmin Wszystkie gminy
17 grudnia
2019

Magiczne „Wśród nocnej ciszy”

 

W hali sportowej w Rakowie 14 grudnia 2019 r. odbyły się jasełka pt. „Wśród nocnej ciszy”, które zgromadziły dużą widownię zacnych gości jakimi byli Seniorzy z terenu gminy.

Gospodarze spotkania przedświątecznego serdecznie przywitali szanownych gości. Wójt Gminy Raków Damian Szpak przywołał myśl Benjamina Franklina „Nie starzeje się ten, kto nie ma na to czasu”. Ileż w tym prawdy i życia codziennego. Natomiast kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rakowie Anna Adamczyk podkreśliła jak ważni są Seniorzy w naszej społeczności lokalnej, którzy są skarbnicą dobrych wzorców, godności i uznania. To dzięki Seniorom powracamy do swoich korzeni pamiętając o tym kim jesteśmy, skąd idziemy i dokąd zmierzamy.

Po powitaniach przyszedł czas na przepiękny spektakl jasełkowy w wykonaniu dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rakowie w oprawie muzycznej zespołu „Rakowskie Fijołecki”. To niezwykłe przedstawienie wprawiło wszystkich w miłą atmosferę nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Te radosne chwile to nie tylko możliwość wspólnego spotkania się, ale również to czas wspomnień, wzruszeń i jakże serdecznych uśmiechów wśród przybyłych gości. Jasełka zostały przygotowane przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rakowie we współpracy ze świetlicą w Rakowie w ramach realizowanego projektu pt. „Rakowskie centrum rozwoju”, w które zaangażowane było szereg osób:
- scenariusz i opracowanie inscenizacji - Anna Wojsa i Halina Łukasik;
- oprawa muzyczna - Magdalena Wojsa i Justyna Piotrowicz wraz zespołem Rakowskie Fijołecki;
- scenografia - Paulina Szewczyk, Dorota Kuca.

Projekt „Rakowskie centrum rozwoju” realizowany jest przez stowarzyszenie PROREW w Kielcach we współpracy z gminą Raków. W ramach projektu wykonane zostały kostiumy dla małych aktorów. Dziękujemy za współpracę i obecność przedstawicielce stowarzyszenia Barbarze Bednarczyk.

Na spotkaniu swoją obecnością zaszczyciła Anna Krupka - wiceminister sportu, która w swoim przemówieniu podkreśliła zdolności i umiejętności małych wykonawców uhonorowując ich występ upominkami.

Spotkanie uświetnił również występ artystyczny rakowskiego chóru Chorał, który pod kierunkiem Adama Barabasza wykonał kolędy i pastorałki, przywołując tradycje, obyczajowość i dorobek kulturowy.

Świąteczne słowo do zebranych wygłosił ks. Paweł Mackiewicz – proboszcz parafii Raków, który swoim duchowieństwem przywołał rangę wiary podczas Bożego Narodzenia.

Na spotkaniu był również dzielnicowy asp. Marcin Bandura, z którym można było porozmawiać o zagrożeniach na jakie narażone są osoby starsze. Z rozmów i informacji chętnie korzystali nie tylko Seniorzy, ale także najmłodsi uczestnicy spotkania, którzy w prezencie za aktywność otrzymali od funkcjonariusza odblaski aby być widocznym i bezpiecznym w ruchu drogowym.

Podsumowania spotkania dokonali wójt gminy Raków oraz kierownik GOPS, składając wszystkim przybyłym gościom życzenia świąteczne wraz z podziękowaniami za mile spędzone chwile.

Wszyscy uczestnicy zaproszeni zostali na świąteczny poczęstunek przygotowany przez panie z kuchni byłego gimnazjum, a częstowany przez Koło Gospodyń Wiejskich z Rakowa oraz pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rakowie.

Za zaangażowanie w przygotowanie uroczystości składamy serdeczne podziękowania dla: stowarzyszenia PROREW, Haliny Łukasik, Anny Wojsa, Magdaleny Wojsa i Justyny Piotrowicz wraz z zespołem Rakowskie Fijołecki, Adama Barabasza wraz z chórem Chorał, Haliny Rejnowicz wraz zespołem, sołtysów, Janiny Basińskiej wraz z Kołem Gospodyń Wiejskich w Rakowie, Pauliny Szewczyk, Doroty Kuca, pracowników Urzędu Gminy Raków, pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rakowie oraz wszystkich tych, którzy przyczynili się do organizacji spotkania.

17 grudnia
2019

Magiczne „Wśród nocnej ciszy”

Kategoria: Aktualności
46 zdjęć
następna poprzednia powrót do listy aktualności

banery

poprzedni baner
 • rxepakiF-9Mhd-6QcTyAJ-p1WhL2X-EYLXPK4ijKLjQ

 • zgRqNbzKuvtsSFfUcFuDgI0vnmEIKmyaAoK5caeveV8

 • zJ8ouvk-wLL58T169Fo99tB_oQFQOrAoYDBvj8PHl0c

 • 14kmeGx0UPeCpbbZwnRE9W7rZrSta8o8dD1DBHqhMKY

 • iuIS1KPht1AatCVT7qWlmJqBQEV3v9ywtG5qdLPMXrI

 • yg0fq3a5nvR-6IB0gZD7-iI_m72dLRk3gbdfJ0Tpyn8

 • gsSQIcGFQAH1Wdt3ETidseaHAcPrUlO4gTRooMG_WiU

 • vsLlu-aqOZEuF6wiTwA__wWvZmzewyswuikxaaLnDyI

 • NfuRFjwsuFG-hekAK8-rVirX8L_dwk58Qch23ejkPXk

 • VRH44xB14g71SLhr6EDf3fmBDWtA5luw1HCZwL7hfKA

 • kRGr9pBtqme_x9LtsP6WH7tnRyFbrYEU5wKL6500yU8

 • rDMvuVDZmy5-DI9zI4c1wMLzEw1Mu20O0rbYO4I5xdY

 • N1OT_rYII-l8eEKAM48859huiDNjxMokzyBKcGx5zDo

 • 3wLEiOQCgLNOLKJEenQiRA4z71pXfNPTR3jdI1Evzdc

 • oDmmojmTkBv_fPEW2lIcHEMSin5wJlDI3cN1sBPsz4Y

następny baner