do góry

 • Czas pracy: pn. - pt. 7.00 - 15.15
 • ul. Wrzosowa 44
  25-211 Kielce

 • tel. 41 200 12 00, 41 200 12 08
  fax 41 200 12 10

Umów wizytę / Rejestracja pojazdówTelefony do Wydziału Komunikacji i Transportu Jak się dostać do Starostwa Powiatowego w Kielcach?
Strona główna Dla Gmin Sitkówka-Nowiny
28 marca
2019

Spotkania Koła Gospodyń Nowoczesnych

 

Od kilku miesięcy w naszej gminie działa Koło Gospodyń Nowoczesnych. Za intrygującą nazwą kryją się kobiety – matki, żony, córki, przyjaciółki.

– Czasem ludzie pytają mnie, co my w zasadzie takiego robimy i czy spotykamy się po to, by plotkować – śmieje się Anita Dziwoń, inicjatorka powstania koła.

Jak jest naprawdę? Aby się dowiedzieć, trzeba, po prostu, przyjść na jedno ze spotkań, które odbywają się raz w miesiącu w świetlicy w Nowinach. – Na naszych spotkaniach poruszamy różne tematy. Oczywiście, czasem każda z nas sobie ponarzeka, ale zazwyczaj są to kwestie związane z codziennymi problemami i radościami, ze sprawami zarówno błahymi, ale również warsztatowe spotkania z psychologiem, dotykające wielu płaszczyzn życia, tematów trudnych i ważnych, takich jak depresja, wypalenie zawodowe czy trudności w wychowaniu dzieci – mówi Anita Dziwoń.

Wśród członkiń koła możemy odnaleźć przedstawicielki wielu zawodów: pielęgniarka, pracownik społeczny, prawnik, przedsiębiorca, nauczycielka, księgowa. Jest też psycholog Anna Skrzypczyk. – Kobiety zajmują się domem, dziećmi, rodziną, zajmują ważne stanowiska, realizują się w różnych obszarach życia prywatnego i zawodowego, często zaniedbując siebie oraz własne potrzeby i pragnienia. Warto, by wspierały się nawzajem, by dawały sobie siłę, temu ma służyć nasze koło – wyjaśnia.

Koło Gospodyń Nowoczesnych to nie tylko spotkania we własnym gronie. Panie są odwiedzane także przez specjalistów. W trosce o zdrowie kobiet, a przy okazji - ich wygląd, w marcu, kiedy obchodzony jest Dzień Kobiet, spotkały się z trycholog Edytą Cudzik z salonu stylizacji Evita, która zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem dolegliwości związanych z ludzkimi włosami i skórą głowy. – Często spotykamy się z wypadaniem włosów czy wręcz łysieniem, wydaje nam się, że to konsekwencja starzenia się i nic z tym nie możemy zrobić. To jednak zazwyczaj reakcja na to, co dzieje się w naszym organizmie. W przypadku wszelkich zmian warto wykonać niezbędne badania i skonsultować je ze specjalistą. Bardzo często, dzięki właściwej suplementacji lub zmianie nawyków żywieniowych zdołamy odzyskać zdrowe i pięknie włosy – wyjaśnia Edyta Cudzik. – Terapia nie jest krótka, ale jej efekty są warte poświęconego czasu – dodaje.

Spotkaniem z trychologiem były zachwycone członkinie koła. – Mogłyśmy porozmawiać ze specjalistą na temat problemów, które może rozwiązać tak naprawdę niewiele osób, miałyśmy również możliwość zbadania stanu skóry głowy za pomocą specjalnego urządzenia – mówią uczestniczki spotkania.

Poza rozmowami i spotkaniami, członkinie koła angażują się w życie gminy, choćby przez uczestnictwo w kiermaszu bożonarodzeniowym czy, ostatnio, w sprzątaniu lasu w Woli Murowanej. W najbliższym czasie koło, we współpracy ze stowarzyszeniem Siła Woli, planuje zorganizować szafing, czyli wymianę niepotrzebnych ubrań, zabawek czy książek.

Ponadto panie wspólnie spędzają wolny czas. – Wychodzimy razem do kina czy teatru, w zależności od naszych chęci, ostatnio były to „Szalone nożyczki” w Teatrze im. S. Żeromskiego. Nie trzeba specjalnie namawiać żadnego z domowników wystarczy rzucić hasło i zawsze któraś z nas jest chętna do wspólnego wyjścia – mówi Anita Dziwoń.

Nowoczesne Gospodynie snują plany na przyszłość. – Z pewnością zaangażujemy się w organizację Dnia dziecka w Nowinach, mamy też pomysł-petardę dla nas samych, a le o tym, póki co, cicho sza – uchyla rąbka tajemnicy Monika Korba, członkini koła.

 

następna poprzednia powrót do listy aktualności

banery

poprzedni baner
 • AfZo0RHJi_GTFojqvy8ePYK8ogdpdxN-ZFXALg6M60A

 • R9j2g9D11XK-yhhNyYOmzdTQRokjzE6kS6qA4a6my4k

 • tv7qjSh2RtqJe7AUfVn2Kh6RifEoijLT2DU9OKlRF-U

 • 8jifBJasVS-Z_4UIrmLbW1NtS__gAXVYjQAd9GpSKxY

 • 90REJemCr3xVceD4pMS17w-dw2G9omdh14ZSWap9TsY

 • dubosO578IdmHnptuTNIhjeaUwbIU6FJOlH8BCKKEE0

 • -3zBC4YeMJQsk7lL2jzCw5VmgY0K0Z0SSz7Te_Lrq7k

 • BzhDc7L7whbauVQft_EVSTQtV48HmN0rMsbbSvb5300

 • VFz3ruAvXGmaGcSI3NHfrnKPRGsS5958aYBf4Vc2-fY

 • Xb2DOVcXD6YFWF9DmwB3lM5irecCn9uLfiZXRV2km2c

 • PKx4ngcv5Zs1YoK0NLQ3xNXrrGkYOXu1zOUZh1KluzY

 • tG_XGRUJJ-biGIjEqYU7PWE-Af66-pF42zQdfdrNxU4

 • 5as8nSYMiRIw0RrsihClv-EQEaY5sxiNpNprfw4ryX4

 • flWhnxy1JYv_zxhHEsoLvcTqoXZ4omL7wpPRnm5FgXw

 • TyQ0RhfBFmEVRP1dCUGkNHaOICje1AHjsURWdhgyL_Q

następny baner