gb
fr de ru cz ua sk it

Nasza oferta w Plauen.
Czcionka

b_170_120_16777215_00_images_stories_galerie-2012_03-marzec_plauen3.jpgMiody, wyroby wędliniarskie, rękodzieło artystyczne - to oferta powiatu kieleckiego na targach rolnych w niemieckim Plauen.

19 Europejskie Targi Rolne w niemieckim Plauen rozpoczynają się w sobotę, 8 marca. Tradycyjnie od lat powiat kielecki reprezentuje nasz kraj podczas tej prestiżowej, międzynarodowej imprezy. W tym roku na naszym stoisku będzie można nabyć wyroby wędliniarskie firmy WiR z Łopuszna, miody Ryszarda Szymczucha, soki "Smaki Ogrodu" Edyty Kot, ręcznie rzeźbione świece z pracowni autorskiej "Candelia" w Chmielniku, rękodzieło Józefy Buckiej z gminy Miedziana Góra oraz rzeźby artystów ludowych z powiatu kieleckiego.

Jako jedyny reprezentant Polski na tej międzynarodowej imprezie powiat kielecki wykreował już swoją dobrą markę - niezmiennym powodzeniem wśród odwiedzających cieszą się wyroby firmy WiR oraz miody z pasieki "Ryś".

- Już po raz piąty reprezentuje nasz kraj podczas targów w Plauen. Największą nagrodą dla mnie jest to, gdy Niemcy podchodzą do stoiska powiatu kieleckiego z etykietą z moich miodów w ręce. I koniecznie chcą kupić nektary z mojej pasieki - mówi Ryszard Szymczuch.

Warto przypomnieć, że podczas ubiegłorocznych targów szynka królewska  z nogą firmy WiR zajęła II miejsce w kategorii mięsa i ryby. Liczymy, że i w tym roku nie ominie nas podium.

Udział w targach jest także okazją do spotkań z władzami partnerskiego powiatu Vogtland. W tym roku nasza delegacja - starosta kielecki - Zdzisław Wrzałka i członek Zarządu Powiatu w Kielcach - Jacek Barański rozmawiać będą m.in. o rynku pracy.

W 2015 r. powiat kielecki będzie gospodarzem Międzynarodowych Targów Rolnych w Plauen.

NIEDOWIDZĄCY

◄◄
►►
listopada 2014
No Image
Data :   1 listopada 2014
No Image
Data :   2 listopada 2014

Dialog spoleczny

Przyjazne strony

zpp
wirtualny kraj

wrota-logo

spacer-wirtualny
pcpr

comenius
Program uczenie sie prez cale zycie
Nowoczesne kadry
decydujmy-razem

jst
Polityka Jakości Starostwa Powiatowego w Kielcach
Polityka Bezpieczeństwa Informacji
WPI Powiatu Kieleckiego na lata 2010-2015
Certyfikat Bezpieczeństwa
Strategia rozwoju Powiatu Kieleckiego do 2020 r.